Przejdź do głównej zawartości

Cracov cd.


Tak jak pisałam w zeszłym poście, tak teraz to spełniam. Moją fotorelację zatrzymałam na tym, że poszliśmy na krakowski rynek. Natrafiłyśmy na Festiwal Tańców Dworskich i tak nas to wciągnęło, że stałyśmy tam prawie 2h. Obejrzałyśmy w sumie 4 przedstawienia. Myślę, że jest to bardzo fajna atrakcja dla turystów, ponieważ wątpię, aby ktoś się skusił na takie coś, gdyby zobaczył plakat. W taki oto sposób, mogłyśmy poznać coś nowego.


Nie wiem tak właściwie, co to była za bajka. Miałam wrażenie, jakby była to Śpiąca Królewna, ale ze zmienionym zakończeniem. Gdy zły czarnoksiężnik zobaczył jak królewna tańczy zakochał się w niej i zmienił swoje niecne plany. Zaklęte wrzeciono wyrzucił poza scenę. Było to jedne z lepszych przedstawień.Tańce dworskie nie ograniczają się tylko do tańców, które kojarzymy z Europą środkową. Na scenie pojawiło się także flamenko.
Kolejne przedstawienie... Kopciuszek :)


Ostatniego nie obejrzałyśmy całego. Czas zbierać się do domu.


Jeszcze ostatnie zdjęcia po drodze i kierujemy się w stronę dworca.Komentarze

 1. Bardzo ciekawy występ, pełen ekspresji, nie wiem jak wyglądało to na żywo ale flamenco wygląda najlepiej :)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny jest Kraków . podoba Ci się?;>
  Zapraszam do obserwacji ; flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo, że Wrocław wydaje mi się ładniejszy i przyjemniejszy, to i tak Krakowem nie pogardzę. Możliwe, że jest to "zmęczenie materiałem", jednak nie mogę powiedzieć, że nie jest to urocze miastem. Po za tym, do Krakowa mam o wiele bliżej niż do Wrocławia.

   Usuń
 3. Ciekawy post,pozazdrościć,bo sama chętnie bym obejrzała taki pokaz. Zaintrygował mnie pierwszy i drugi występ,chętnie zobaczyłabym to na własne oczy. Zdjęcia bardzo fajnie skomponowane, ostatnie dwa robią wrażenie. Oby tak dalej.

  http://angelikapisze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna fotorelacja! Nie łatwo robić zdjęcia, kiedy ludzi tańczą, ja to wiem na pewno :)

  Brzydki Ptak Blog

  Zapraszam do udziału w konkursie "Back to School"
  http://brzydkiptak.blogspot.ru/p/konkurs-back-to-school.html

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rolki

Cześć wszystkim!
Dzisiejszy poranek zaczął się bardzo wcześnie. Już o 6.00 dzwonił budzik, aby wstać na sesję zdjęciową. Gdy doby zaczyna brakować, trzeba niestety rezygnować ze snu. Lecz ma to też swoje zalety. Nie żałuję tych 3 godzin mniej. Sesja udała się w 100%. Mamy sporo fajnych efektów. Z resztą zobaczcie sami. A w niedzielę sesja w stylu retro. Już wszystko ustalone. Modelka, fryzjerka, wizażystka... nie mogę się już doczekać :)SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla

Cześć wszystkim!
Wczorajszy wieczór, po ciężkim dniu w pracy, spędziłam na SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla. Była to wspaniała okazja, aby móc po raz kolejny zmierzyć się z fotografią taneczną. Nie ukrywam, że zdjęcia w tym temacie są jednymi z trudniejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością, sprytem i spostrzegawczością. Fotograf musi uważnie przyjrzeć się roztańczonym parom, aby nieco poznać ich styl tańca oraz wyczuwać mniej więcej jaki krok będzie kolejny. W Kaletach na maratonie parkiet nie był zbyt duży, co stanowiło znaczne utrudnienie. Już człowiek chce zrobić zdjęcie pary, która wykonuje niezwykłą figurę, a tu bach... inna para już zasłoniła pół kadru. Zdjęcie stracone. Mimo wszystko mam kilka zdjęć, takich moich perełek. Zapraszam do oglądania. Napiszcie w komentarzu, które zdjęcie najbardziej was urzekło :)
Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK