Przejdź do głównej zawartości

Wszystkich świętych, rodzinne święta


Wszystkich Świętych jest dla mnie świętem rodzinnym. Ze względu, że rodzinę mam rozsianą po Polsce (głównie podlesie, dolny śląsk, pomorskie) co roku wyjeżdżaliśmy na parę dni, aby zajechać na cmentarz na groby bliskich, a przy okazji odwiedzić naszych krewnych.
Zwykle jeździliśmy do Rydzewa. W tym roku mieliśmy spędzić ten czas w Bolesławcu, ale niestety nie wypaliło. Lubię ten okres. Jest tak spokojnie, wszyscy są tacy wyciszeni, bo myślą o swoich bliskich, którzy krążą gdzieś tam w Niebie. Jedziemy całą rodzinką na uroczystą mszę, potem procesją przechodzimy na cmentarz, a tam każdy idzie w swoim kierunku. Po wszystkim wracamy do domu i wspólnie zasiadamy do obiadu. Coś wspaniałego móc zjeść posiłek w tyle osób. Bardzo lubię takie chwile, gdy wszyscy jesteśmy razem.


A wy jak spędzacie te święta? Czy to również dla was wspaniała okazja spotkać się w wielkim gronie rodzinnym? ;)

Miłego weekendu! Do usłyszenia :)

Komentarze

 1. Ja właśnie lubię ten okres do momentu halloween, potem robi się już tylko coraz bardziej niezręcznie i jeszcze dziwię się, czemu ludzi w te święto nie pozdrawiają się "memento mori"
  ✄ blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm. Może dlatego, że większość z nas wierzy, że śmierć to tylko przejście z jednego świata do drugiego? Co prawda, każdy rozpacza przed tym ostatnim dniem, nie może się pogodzić, że może go tak po prostu nie być. Ale jednak wierzą, że tam po drugiej stronie jednak coś jest...

   Usuń
 2. ja zawsze jeżdżę do rodziny. cały dzień z nimi siedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też to bardzo lubię :) Podoba mi się to zdjęcie z różową poświatą. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ja równiez lubię rodzinne święta. Rodzina przyjeżdża do mnie, bo wszyscy pochowani są u mnie w mieście.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ładne fotografię!

  weemini.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również uwielbiam te święta i spotkania w gronie rodzinnym.
  Wspaniałe zdjęcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcia cudowne! Oby tak dalej :)
  www.kasieek-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rolki

Cześć wszystkim!
Dzisiejszy poranek zaczął się bardzo wcześnie. Już o 6.00 dzwonił budzik, aby wstać na sesję zdjęciową. Gdy doby zaczyna brakować, trzeba niestety rezygnować ze snu. Lecz ma to też swoje zalety. Nie żałuję tych 3 godzin mniej. Sesja udała się w 100%. Mamy sporo fajnych efektów. Z resztą zobaczcie sami. A w niedzielę sesja w stylu retro. Już wszystko ustalone. Modelka, fryzjerka, wizażystka... nie mogę się już doczekać :)SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla

Cześć wszystkim!
Wczorajszy wieczór, po ciężkim dniu w pracy, spędziłam na SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla. Była to wspaniała okazja, aby móc po raz kolejny zmierzyć się z fotografią taneczną. Nie ukrywam, że zdjęcia w tym temacie są jednymi z trudniejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością, sprytem i spostrzegawczością. Fotograf musi uważnie przyjrzeć się roztańczonym parom, aby nieco poznać ich styl tańca oraz wyczuwać mniej więcej jaki krok będzie kolejny. W Kaletach na maratonie parkiet nie był zbyt duży, co stanowiło znaczne utrudnienie. Już człowiek chce zrobić zdjęcie pary, która wykonuje niezwykłą figurę, a tu bach... inna para już zasłoniła pół kadru. Zdjęcie stracone. Mimo wszystko mam kilka zdjęć, takich moich perełek. Zapraszam do oglądania. Napiszcie w komentarzu, które zdjęcie najbardziej was urzekło :)
Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK