Przejdź do głównej zawartości

Ostatki

To już ostatnia porcja zdjęć z Anglii... Od jutra wjadą tu wspomnienia z wyjazdu nad nasze Polskie morze :D Moje zdjęcia są uratowane, a to dzięki kumplowi z pracy cioci :) Wielkie dzięki !!
Targ samochodowy. Jeden dzień w roku, w którym Anglicy przyjeżdżają w umówione miejsce i sprzedają zbędne rzeczy. Za ich stoiska służą samochody ;)

Worthing.
Piękne miasto, pełne turystów...
Winchester
Gdy przyjechałam tutaj już na dzień dobry poznałam dobroć tamtejszych ludzi. Ledwo zaczęliśmy zwiedzanie, już podeszła do mnie jakaś przypadkowa kobieta. Uprzejmie się przywitała, spytała skąd jesteśmy, życzyła nam miłego zwiedzania Winchester i z uśmiechem odeszła dalej.  Ci Panowie wyglądają jak starzy dobrzy znajomi. Przyszli na ławkę będąc dla siebie obcymi. Odeszli jako  znajomi. Miło było popatrzeć, gdy obaj uśmiechnięci mężczyźni potrafili się ze sobą kontaktować. Spora  różnica wieku, stylu, ale jednak potrafią się dogadać. Życzliwość, uprzejmość... te cechy kojarzą mi się z Anglią.
Robiąc zakupy na powrót, uśmiechnięta kasjerka (w Poundland - tani sklep, polecam) zagadała do nas. Uprzejmie się spytała, czy robimy imprezę, my zaś, że nie, że już wracamy do Polski. Ona się pytała czy jutro (tzn w sobotę wyjeżdżamy), my zaś, że w niedzielę. No i tak pogawędka trwała. Nawet poznałyśmy jej męża, bo akurat stał za szybą :3

Okrągły stół Króla Artura


W tej katedrze były kręcone sceny m.in. do "Kod da Vinci"

A tak z innej beczki.
Wczoraj miałam 18. urodziny. Dostałam ponad 130 życzeń. Oczywiście przez fejsa. Jedne wysyłane drogą wiadomości, inne wrzucane na tablicę. Fajnie, że tyle ludzi chętnie mi życzyło "wszystkiego naj", "1oo lat", 'najlepszego' itd. Jednak zawsze zastanawiam się, ilu tak na prawdę, życzyło mi tak od siebie, a nie dlatego "żeby nie było". Bo pomyślmy o nas samych. Wchodzimy na fb i widzimy przypomnienie. "O Zośka ma urodziny! Jak ja mogłam zapomnieć." , "Kaśka dzisiaj kończy 15 lat. Jak jej nie napiszę to się obrazi" , "Maryśka. Rany, jak ja jej nie cierpię, ale no napiszę jej. Niech myśli, że jest dla mnie dobrą znajomą". Takich myśli  i powodów może być mnóstwo. Każdy człowiek to inny przypadek. Dlatego intencje podczas składania życzeń zostaną dla mnie wielką zagadką. I też dlatego najbardziej cieszą mnie życzenia z prywatnych wiadomości, jeszcze bardziej przez sms czy telefon, ale i tak na miejscu no.1 stoją te bezpośrednie ;)


Komentarze

 1. Zazdroszczę pobytu w Anglii :)

  http://i-can-make-you-believe.blogspot.com/
  Może wspólna obserwacja? :^

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog :)
  Obserwuję i komentuję, liczę na rewanż :)
  http://illusionbreathe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. masz talent do zdjęć :)
  mogłabym prosić o poklikanie? :)
  http://czillen.blogspot.com/2014/08/collage.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdjęcia :)
  zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam w Anglii na początku wakacji i śmiało mogę powiedzieć iż chętnie bym tam zamieszkała:)
  Zapraszam ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. ale tam ładnie, zazdroszcze :D chciałabym kiedyś zobaczyć coś w Anglii

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rolki

Cześć wszystkim!
Dzisiejszy poranek zaczął się bardzo wcześnie. Już o 6.00 dzwonił budzik, aby wstać na sesję zdjęciową. Gdy doby zaczyna brakować, trzeba niestety rezygnować ze snu. Lecz ma to też swoje zalety. Nie żałuję tych 3 godzin mniej. Sesja udała się w 100%. Mamy sporo fajnych efektów. Z resztą zobaczcie sami. A w niedzielę sesja w stylu retro. Już wszystko ustalone. Modelka, fryzjerka, wizażystka... nie mogę się już doczekać :)SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla

Cześć wszystkim!
Wczorajszy wieczór, po ciężkim dniu w pracy, spędziłam na SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla. Była to wspaniała okazja, aby móc po raz kolejny zmierzyć się z fotografią taneczną. Nie ukrywam, że zdjęcia w tym temacie są jednymi z trudniejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością, sprytem i spostrzegawczością. Fotograf musi uważnie przyjrzeć się roztańczonym parom, aby nieco poznać ich styl tańca oraz wyczuwać mniej więcej jaki krok będzie kolejny. W Kaletach na maratonie parkiet nie był zbyt duży, co stanowiło znaczne utrudnienie. Już człowiek chce zrobić zdjęcie pary, która wykonuje niezwykłą figurę, a tu bach... inna para już zasłoniła pół kadru. Zdjęcie stracone. Mimo wszystko mam kilka zdjęć, takich moich perełek. Zapraszam do oglądania. Napiszcie w komentarzu, które zdjęcie najbardziej was urzekło :)
Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK