Przejdź do głównej zawartości

Jesienna zima...


 Jak jest za oknem każdy wie. Nie będę się na tym skupiać. Bo i po co. Zimno, szaro, no i po co się jeszcze dołować. xd Jednym słowem pogoda nas nie rozpieszcza.
To, że dzisiaj mamy już piąteczek to też każdy wie.

 Każdy z nas ma swoje ulubione pory roku. Ja uwielbiam naszą polską, złotą jesień oraz kwieciste wiosny. No a kto tego nie lubi (oczywiście poza alergikami).
 Pora ta wszystkim znana, przypada wg kalendarza od 23 września do 22 grudnia. Poza tymi deszczowymi dniami, bywają też i te ciepłe, pełne blasku oraz swojej światłości... Zostaliśmy bardzo obdarowani przez naturę, gdyż możemy cieszyć się (jeszcze) 4-roma porami roku.

 Niestety, zmiany klimatyczne, które coraz bardziej postępują mogą zaskutkować brakiem pór przejściowych. I to już tak będzie, długa zima, długie lato i szybki przeskok z +30 na -10.


 Wszystkie te zdjęcia, niestety nie powstały w tym roku ani w zeszłym. Są one jeszcze z 2011 roku.

 Aktualnie jestem tak zabieganą osobą, że na zdjęcia nie mam czasu, a o jakimś czasie wolnym nie wspomnę. No i ta pogoda...

 W wakacje obiecałam sobie, że oddam aparat do czyszczenia. Chyba za dużo używałam go na deszcze bez jakiejkolwiek osłonki, bo prawdopodobnie lekko zardzewiał mi obiektyw. Podejrzewam to, ponieważ lubi mi on zgrzytać. Wszystko się okaże, gdy go się rozkręci.


 A jeszcze nie wspomniałam wam o tej piosence. Taki dość stary, ale przyjemny utwór. Nwm dlaczego, ale zawsze gdy ją słyszę i wyobrażam sobie tych studentów, to mam w głowie obraz spacerujących ludzi po parku w środku jesieni. ;)

Komentarze

 1. Jesień jest piękna, trzeba tylko dostrzec jej uroki tak jak na zdjęciach )

  Pozdrawiam, Liryczny Zakątek

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, w 100% procentach zgadzam się z tytułem posta. Jest tak przeraźliwie chłodno. :c Mam wrażenie, że nie nacieszyłam się jeszcze ciepłem..

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzy mi się wieś o tej porze roku, szkoda że muszę tkwić w mieście... jesienią można zrobić wiele pięknych zdjęć pejzaży... Twoje zdjecia są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak... Wieś w jesiennych barwach, rzeczywiście jest urokliwa ;) Ale nie ma co się załamywać. Nawet w mieście można znaleźć piękno tej pory ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rolki

Cześć wszystkim!
Dzisiejszy poranek zaczął się bardzo wcześnie. Już o 6.00 dzwonił budzik, aby wstać na sesję zdjęciową. Gdy doby zaczyna brakować, trzeba niestety rezygnować ze snu. Lecz ma to też swoje zalety. Nie żałuję tych 3 godzin mniej. Sesja udała się w 100%. Mamy sporo fajnych efektów. Z resztą zobaczcie sami. A w niedzielę sesja w stylu retro. Już wszystko ustalone. Modelka, fryzjerka, wizażystka... nie mogę się już doczekać :)SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla

Cześć wszystkim!
Wczorajszy wieczór, po ciężkim dniu w pracy, spędziłam na SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla. Była to wspaniała okazja, aby móc po raz kolejny zmierzyć się z fotografią taneczną. Nie ukrywam, że zdjęcia w tym temacie są jednymi z trudniejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością, sprytem i spostrzegawczością. Fotograf musi uważnie przyjrzeć się roztańczonym parom, aby nieco poznać ich styl tańca oraz wyczuwać mniej więcej jaki krok będzie kolejny. W Kaletach na maratonie parkiet nie był zbyt duży, co stanowiło znaczne utrudnienie. Już człowiek chce zrobić zdjęcie pary, która wykonuje niezwykłą figurę, a tu bach... inna para już zasłoniła pół kadru. Zdjęcie stracone. Mimo wszystko mam kilka zdjęć, takich moich perełek. Zapraszam do oglądania. Napiszcie w komentarzu, które zdjęcie najbardziej was urzekło :)
Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK