Przejdź do głównej zawartości

Każdy ma swoje początki...


Przeglądałam moje pierwsze zdjęcia moim (wtedy) nowym, wymarzonym aparatem. SONY alfa390...
 Sporo zdjęć prześwietlonych, niedoświetlonych całkiem nieostrych, bądź ostrych gdzie być nie powinny... Próby i błędy, i tak dążyć do coraz lepszych 'perełek'.


 Każdy ma swoje początki, no bo od czegoś trzeba zacząć. Nie od razu będzie łatwo wszystko przychodziło. Trzeba ćwiczyć wytrwale, bo przecież 'trening czyni mistrza'.
 Każdy bez wyjątku ma słabsze dni, tygodnie, miesiące... Zaczyna się zniechęcać do tego co robi. Brak czasu, ogólnie brak jakiejkolwiek motywacji. Każdemu się zdarza.
 Ale nie powinniśmy się załamywać. Sięgnij od czasu do czasu po swoje hobby. Nie zapomnij jak to jest robić to co się lubi.
 Też miewam takie okresy w życiu, wtedy staram się znaleźć od czasu do czasu chociaż te 5-10 minut, aby zająć się fotografią. Nie szukam niczego wielkiego. Obserwuję co jest wokół mnie. Dom, pokój, ściana, okno... wszędzie czyhają niespodzianki ;)
 W szczegółach tkwi piękno. Po za tym. Wiele jest okazji do zabrania ze sobą aparatu i zrobienia chociaż kilku fotek.
 Zdjęcia te są sprzed 4 lat. Przez ten okres czasu staram się ciągle coś ulepszać. Czytam gazety związane z moim hobby, staram się zwracać uwagę na kompozycję, aby moje zdjęcia nie były tylko fotką w biegu. Fotografując ludzi, nie patrzę na nich tylko z zewnątrz, ale za każdym razem próbuję wyłapać ich emocje...
 Krajobrazy to nie tylko drzewa, ziemia, słońce czy góry. Gdy coś widzę, coś co mnie zachwyci bądź zniechęci, staram się wyrazić to na zdjęciu.
 Wiem, że sporo grono ludzi powie mi, że to co robię jest denne, nie ma żadnych rewelacji. Lecz ja się staram nie zniechęcać. Fotografia to moja pasja, jestem czystym amatorem, a to co się dowiedziałam przez ten szmat czasu, to wyłącznie internet i gazety. Nie skończyłam żadnego kursu fotograficznego, lecz mam nadzieję, że kiedyś uda mi się takowy zrobić.

 Ale...
 Najważniejsze to trwać przy tym, co się kocha robić. ;)

Komentarze

 1. Te zdjęcia mi się podobają! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia są cudowne! Być może nazwałabym je kiedyś dennymi jednak sama męczę się z robieniem zdjęć na bloga, to są za ciemne, to moja twarz jest zbyt rozświetlona a to gdzieś się coś rozmaże. Rób nadal to co kochasz bo świetnie Ci to wychodzi i widać ,że robisz to z pasją. :)
  Pozdrawiam!
  http://wikkistyl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Krok po kroku i każdy dąży do perfekcji :) śliczne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się na fotografii nie znam w ogóle, więc i tak uważam, że zdjęcia są bardzo dobre :)
  ➳ blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia! Szczególnie spodobał mi się wrzos, który mam również zasuszony w swoim zielniku ;)

  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie: SPIKED-SOUL.BLOGSPOT.COM i może zaobserwujesz :)
  Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia!

  Elwira

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne zdjęcia, szczególnie trzecie ! ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. no właśnie ;) nie osiągniemy sukcesu tak łatwo, trzeba ciężko pracować i nigdy się nie zniechęcać

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rolki

Cześć wszystkim!
Dzisiejszy poranek zaczął się bardzo wcześnie. Już o 6.00 dzwonił budzik, aby wstać na sesję zdjęciową. Gdy doby zaczyna brakować, trzeba niestety rezygnować ze snu. Lecz ma to też swoje zalety. Nie żałuję tych 3 godzin mniej. Sesja udała się w 100%. Mamy sporo fajnych efektów. Z resztą zobaczcie sami. A w niedzielę sesja w stylu retro. Już wszystko ustalone. Modelka, fryzjerka, wizażystka... nie mogę się już doczekać :)SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla

Cześć wszystkim!
Wczorajszy wieczór, po ciężkim dniu w pracy, spędziłam na SWING SHOW - VI Ogólnopolski Maraton Rock and Rolla. Była to wspaniała okazja, aby móc po raz kolejny zmierzyć się z fotografią taneczną. Nie ukrywam, że zdjęcia w tym temacie są jednymi z trudniejszych. Trzeba wykazać się cierpliwością, sprytem i spostrzegawczością. Fotograf musi uważnie przyjrzeć się roztańczonym parom, aby nieco poznać ich styl tańca oraz wyczuwać mniej więcej jaki krok będzie kolejny. W Kaletach na maratonie parkiet nie był zbyt duży, co stanowiło znaczne utrudnienie. Już człowiek chce zrobić zdjęcie pary, która wykonuje niezwykłą figurę, a tu bach... inna para już zasłoniła pół kadru. Zdjęcie stracone. Mimo wszystko mam kilka zdjęć, takich moich perełek. Zapraszam do oglądania. Napiszcie w komentarzu, które zdjęcie najbardziej was urzekło :)
Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK