Przejdź do głównej zawartości

Rock and Roll

Rock and roll - kołysać się, bujać... nazwa świetnie pasuje do tego tłumaczenia. Jednak nie od niego pochodzi. R'n'R
, lecz z tradycji bluesa, w której był aluzją do aktu seksualnego.
Żwawa muzyka pobudzała przede wszystkim młodzież. Lata 50 (początki tego stylu przypadają właśnie na te lata) nie były łatwe, dlatego młode pokolenie uciekało do tańca zapominając o brudnej rzeczywistości. R'n'R stał się symbolem  niezależności, odrębności i swobody.


Tej swobody bał się przede wszystkim rząd. Z tego też powodu utrudniano rozpowszechnianie Rock and Rolla. Teksty piosenek były cenzurowane, o koncertach się nie mówiło.


Cechy charakterystyczne Rock and Rolla:
-Prostota harmoniczna i rytmiczna,
-(Najczęściej) szybsze i agresywniejsze brzmienie od dotychczasowej muzyki rozrywkowej,
-Skład zespołu gitara prowadząca, gitara rytmiczna, gitara basowa, pianino i perkusja,
-Proste, lecz głębokie teksty, dotyczące miłości lub spraw młodzieży. 


Całe Rock and rollowe szaleństwo w świecie zaczęło się od dobrze znanych wam artystów: Elvisa Presleya, Beatlesów, Paula McCartneya, Johna Lennona i wielu innych.

Na koniec zapraszam was do przejrzenia playlisty. Dodałam tam kilka najbardziej popularnych utworów. Oprócz nich możecie tam znaleźć tańczące pary oraz kilka kawałków z Ogólnoświatowego Konkursu Rock and Rolla w Warszawie.

Mam nadzieję, że post się spodobał. Niestety, moja wiedza nt. Rock and Rolla nie jest jeszcze zbyt duża. Z tym tańcem miałam pierwsze spotkanie niecały rok temu. Jednak mój partner szybko zrezygnował i od tego czasu nie miałam zbyt dużo okazji, aby móc poćwiczyć. W tym roku doszła mi matura... Mam nadzieję, że w Radomiu uda mi się znaleźć klub R'n'R oraz chętnego partnera do tańca.
A może wy mieliście już okazję poszaleć przy rockandrollowych rytmach? Byliście oglądać turnieje tego tańca? Oceniajcie zdjęcia i cierpliwie czekajcie na fotki z rekonstrukcji. Następny post już wkrótce!
See you... ta-ta!

Komentarze

 1. O wielu rzeczach nie wiedziałam, przydatny post :)
  W wolnej chwili zapraszam do siebie:
  http://niekoffanaa.blogspot.com - KLIK
  FACEBOOK - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. przyjemny post. fajnie się czyta z muzyczką w tle :))
  http://zatrzymacchwileulotne.blog.pl/- zapraszam skomentuj jeśli coś Ci się spodoba, będzie mi bardzo miło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super post, śliczne te stroje

  Zapraszam do mnie :) =KLIK=

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia
  http://olussblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia. Idealnie pokazują tamte czasy :)
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 6. Widać radość na zdjęciach i to jest piękne :)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne zdjęcia.Uwielbiam stylizacje tych tańczących par! :P Pozdrawiam, melodylaniella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zdjęcia!
  http://jestemolkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pierwsze testy

Wczorajszy dzień miałam poświęcić na naukę. Jak pewnie się domyślacie, wszystkie plany pokrzyżowały się. Wieczorem stwierdziłam, że wezmę psa na spacer na wały. Przy okazji poszła z nami moja siostra. Jak miałam taką załogę ze sobą to żal ściskał serce, żeby nie brać aparatu. Długo nam to nie zeszło. Po 20:00 już wróciliśmy. Zjedliśmy kolację i zaczęliśmy zgrywanie zdjęć. Oczywiście wcześniej nie przeczytałam instrukcji Canona i już zaczęły się problemy. Zdjęć nie udało się zgrać, bo komputer widział kartę w aparacie jako aparat i dupa blada. Zdjęcia mi się usunęły i musiałam je odzyskiwać. Mam to głupie szczęście, że w moim starym PC czytnik kart CF. Nim udało mi się odzyskać zdjęcia minęło sporo czasu i jak się nie obejrzałam dochodziła 23. No i z mojej nauki nici, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki całej tej akcji mogę dzisiaj podzielić się z wami efektami uzyskanymi na pierwszych zdjęciach nowym sprzętem ;)I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na f…

Żaklina i Bartek.

Sesja skończona. Nareszcie. Cały czerwiec był jedną wielką harówką. Jednak zanim cały sajgon się rozpoczął znalazłam czas na przyjemności. Jedną z nim była sesja zdjęciowa z Żakliną i Bartkiem. Przeszliśmy się Toruńską starówką oraz bulwarem. Zrobiliśmy ponad 500 zdjęć. Wydaje się dużo? Wcale tyle nie jest, bo wybrałam z tego 35 fotografii, z których jest kilka moich ulubionych. Ogólnie wynik bardzo dobry. Z efektów naszej współpracy jesteśmy wszyscy zadowoleni. Zaraz po powrocie na studia będzie kolejna sesja z Żakliną i Bartkiem, a ja już mam głowę pełną pomysłów (ale nie zdradzę jakich). Moja lista chętnych na zdjęcia powiększa się coraz bardziej. Bardzo mnie to cieszy, bo to oznacza tylko jedno... robię postępy, jest coraz lepiej.

W planach mam ukończenie jakiegoś kursu lub znalezienie grupy fotograficznej w Toruniu, aby móc doszkolić swój warsztat. Jeśli śledziłeś moją stronę na facebooku, zauważyłeś zdjęcia z dwudniowych warsztatów pt.:"co amator wiedzieć powinien". Ju…

Niespodzianka

Gdy zobaczyłam wiadomość od Bartka: "Chodź, zabieram Cię na spacer" wiedziałam, że nie będę się nudzić tego wieczoru, i w cale się nie pomyliłam. Oczywiście musiałam wykorzystać okazję, wzięłam aparat i zrobiłam zdjęcia na spontanie. Z początku nieco był spięty, ale szybko przekonałam go, że każdy może wyjść dobrze na zdjęciach :) Z resztą... oceńcie to sami.

I chciałam wam przypomnieć o trwającym konkursie na facebooku :) Nagrodą jest sesja zdjęciowa w ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdroju, a jako nagroda dodatkowa z wybranego zdjęcia z sesji lub krajobraz z mojego fb zostanie utworzony fotoobraz 40x60.
FACEBOOK